E-Glober > Tim Önkayıt Formu

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Teşvik Avantajıyla Alibaba.com'a Üye Olun!

Lütfen formu eksiksiz bir şekilde doldurunuz.Sektörünüze uygun olan TİM`e bağlı ihracatçı birliklere üye olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için, 0212 454 04 72 nolu telefondan TİM mevzuat dairesine ulaşabilirsiniz.


E-İhracat Seferberliği Başladı

Tüm Dünyada Milyonlarca Alıcı ve Satıcıya Ulaşmak İçin Bu Fırsatı Kaçırmayın!

24.11.2016 tarihinde yayınlanan yeni tebliğ ile e-ticaret platformlarına üyelik desteği %70’den %80’e çıkartılmıştır. Bununla beraber artık teşvik ödemesini beklemeden, iş ortağı kuruluş üzerinden, sadece üyelik bedelinin %20’lik kısmını ödeyerek Alibaba.com Gold Supplier üyeliğine sahip olabilirsiniz.

İş ortağı Kuruluşlar:

TIM, TOBB, DEİK, ihracatçı birlikleri, ticaret ve sanayi odaları, organize sanayi bölgeleri, endüstri bölgeleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, sektör dernekleri ve kuruluşları, sektörel dış ticaret şirketleri, ticaret borsaları, işveren sendikaları, imalatçıların kurduğu dernek, birlik ve kooperatifler.

Alibaba.com Türkiye iş Ortağı E-Glober “İhracat Seferberliği”

İhracat seferberliği kapsamında Türkiye’deki ihracatçı firmalara Alibaba.com üyeliği ve ek hizmetler sunarak, firmaların ihracat hacimlerini artırmayı hedefliyor.

Alibaba.com platformunda Global Gold Supplier üye olarak, ürünlerinizi yeni pazarlara sunma fırsatı yakalayabilir, sıralamalarda üst sıralarda yer alabilir ve firmanızın güvenilirliğini tüm dünyaya kanıtlayabilirsiniz.

Teşvik Süreci Nasıl İşler?

  • Firmalar, üye katılım payı olan %20'lik tutarı iş ortağı kuruluşa öder.
  • Ödeme yapan firmaların toplu listesi hazırlanır.
  • Hazırlanan liste iş ortağı kuruluşa gönderilir.
  • Üye listesi iş ortağı kuruluş ve T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanır.
  • Üyelik aktivasyon süreci başlatırılır.

Yararlanabilecek firmalar:

%80 teşvikten faydalanabilmek için Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne (TİM’e) bağlı alt birliklere üye olmak zorunda olmanın yanında firma yapısı olarak kabul edilen şirketler sırasıyla; Kolektif Şirket, Komandit Şirket, Anonim Şirket, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirket, Limited Şirket unvanı taşıyan firmalar. Şahıs firmaları teşvikten yararlanamamaktadır.

Dünyanın Lider İşletmeler Arası (B2B) E-Ticaret Platformunda Yer Al!